Classic

Doświadczenie choroby wraz z wieloletnią praktyką rehabilitacyjną i aktywnością fizyczną przyczyniło się do poprawy mojego stanu zdrowia i dało początek Fundacji, której celem jest pomoc poprzez ukierunkowany, świadomy ruch i oddech.

Białaczkę potraktowałem jednak nie jako wyrok, ale sportowe wyzwanie. Postanowiłem więc wykorzystać całą swoją wiedzę i doświadczenie z obszaru sportu, rehabilitacji i psychologii do mozolnej walki o przetrwanie i przeżycie. Choroba stała się inspiracją do opracowania i stworzenia, na bazie studium mojego przypadku, kompleksowego programu rehabilitacji około onkologicznej. Było to wyzwanie i bodziec do działania dla całej rodziny, przyjaciół, znajomych, bo na sukces, tak jak w sporcie, składa się praca zespołowa. Efekty zaskoczyły nie tylko mnie i najbliższych, ale także lekarzy. 

Ćwiczenia skróciły proces terapii, zmniejszyły dolegliwości bólowe i pozwoliły na szybszy powrót do sprawności fizycznej. Dzięki poczcie pantoflowej rozeszła się informacja o zbawiennym działaniu takich ćwiczeń. W ten sposób zacząłem pomagać coraz większej liczbie osób. To z kolei dało początek fundacji, którą niedawno stworzyłem. Na stronie fundacji zamierzam dzielić się ćwiczeniami, które mam nadzieję, ułatwią funkcjonowanie i skrócą terapię wielu chorych. Badania wyraźnie wskazują, że ćwiczenia fizyczne spowalniają rozwój chorób nowotworowych, wspierają terapię, działają przeciwbólowo i łagodzą stany depresyjne.

Istotną rolę w tworzeniu systemu ćwiczeń odegrali zaprzyjaźnieni lekarze różnych specjalności oraz wybitni trenerzy sportowi. Jestem przekonany o olbrzymim potencjale i możliwościach tego programu, który jest systemem przeznaczonym nie tylko dla chorych, ale także dla wszystkich tych, którym ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Witaj, 

 

Wszystko zdarza się w życiu z jakiegoś powodu. Gdy postawiono mi diagnozę, przez długi czas nie mogłem znaleźć sensu zaistniałej sytuacji. Do tego momentu byłem zawodowo związany ze sportem wyczynowym, należałem do osób aktywnych fizycznie, dbających o siebie, swoją dietę, sen i work&life balance. Właściwie już od dzieciństwa i przez całą młodość uprawiałem sport. Następnie przez ponad 30 lat pracowałem jako rehabilitant sportowy m.in. z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki. Byłem spełniony zawodowo i prywatnie. Diagnoza zawsze i dla każdego jest szokiem. Dla mnie, moich bliskich, znajomych i współpracowników również była. Rok 2019 okazał się być wielkim maratonem o życie.
 

 

Skorzystaj z darmowych lekcji, porad i wskazówek